Porady

Chciałbym wykonać izolację pionowa starszego budynku .Mur odkopany oczszczony.Jakich środków Ultrament użyć aby wykonać to prawidłowo.

Wszelkie ubytki i nierówności w podłożu należy wypełnić zaprawą mineralną. Należy ustalić poziom gruntu i wykonać 30 cm powyżej tej linii oraz 20 cm poniżej wykonać szlamowanie z produktu ZAPRAWA USZCZELNIAJĄCA. To jest tak zwana izolacja cokołowo. Następnie poniżej poziomu gruntu, czyli od linii poziomu aż do ławy fundamentowej wykonujemy gruntowanie produktem GRUNT BITUMICZNY. I teraz w zależności od warunków gruntowo-wodnych wykonujemy izolację właściwą fundamentu. Jeżeli dookoła budynku jest piach, grunty żwirowe i dobrze przepuszczalne to do izolacji używamy produktu ISOLASTIK, ale jeżeli jest to grunt spoisty (czarna i ciężka ziemia, grunt gliniasty) to do wykonania izolacji używamy ISODAMM 2K/szybki/. Po wyschnięciu izolacji wykonujemy ochronę z płyt termoizolacyjnych wykonanych np. z XPS (polistyren ekstrudowany) lub inny materiał przeznaczony do stsowania w ziemi.

I najważniejsze: żadnej folii kubełkowej !!!!

To tak w ogromnym skrócie. W razie pytań na naszej stronie jest telefon i adres e-mail do mnie.

Karty techniczne produktów są na naszej stronie www.ultrament.pl

 

Pozdrawiam

inż. Rafał JANKOWSKI

Witam chciałbym zakupić jakiś preparat zeby zabezpieczyc przed wodą strop betonowy w łazience, który nie ma wykonanej żadnej izolacji i każda wylana woda przesiaka przez strop i później leci do piwnicy. Czy takie zadanie spełni \"szczelny mur\" lub \"impregnat do tarasów\", a może są inne preparaty które mogę rozlać na tą posadzkę i zabezpieczą przed przesiąkaniem wody ? bardzo proszę o informacje pozdrawiam

Do wykonywania izolacji w łazience przeznaczona jest FOLIA W PŁYNIE. Po wykonaniu dwóch warstw izolacji należy ułożyć na zaprawie klejowej (w przypadku podłogi najlepszy będzie KLEJ DO TARASÓW) okładzinę ceramiczną. Podane przez Pana produkty nie są przeznaczone do tego celu. W razie wątpliwości proszę przeczytać karty techniczne w/w produktów.

Karty techniczne produktów są na naszej stronie www.ultrament.pl

W przypadku pytań telefon i adres E-mail są na naszej stronie.

Pozdrawiam

inż. Rafał JANKOWSKI

Witam, chcę przeprowadzić izolację balkonu z użyciem Państwa produktów. Obecnie na płycie żelbetonowej (która ma zły spadek)została zrobiona izolacja z papy termozgrzewalnej i na to została położona warstwa dociskowa betonu. Niestety warstwa ta została wykonana z niewłaściwej jakości betonu i musi zostać skuta bo się kruszy i odpada. Chciałbym zerwać warstwę dociskową i izolację z papy (która jest dodatkowo nieszczelna)i muszę zacząć od wykonania właściwej warstwy spadkowej, na balkonie, bo jest ona wykonana nieprawidłowo. Z jakiego materiału mogę wykonać tę warstwę spadkową aby w krótkim odstępie czasu (bez czekania 6 m-cy) zaizolować ją preparatem flexo taras? Na rysunku technicznym dla izolacji przeciwwilgociowej wymienili Państwo trzy preparaty: flexo taras 2k, folia do tarasów i izolacja tarasów. Czy to znaczy, że wszystkie 3 muszą zostać użyte lub tylko jedno z? No i ostatnie pytanie: nie jestem zwolennikiem płytek na balkonie i wolałbym go zakończyć gładką powierzchnią. Czy któryś z Państwa produktów może być wykorzystany jako ostateczna warstwa balkonu (już bez płytek)? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam,

Należy wszystko usunąć aż do warstwy konstrukcyjnej, czyli stropu. Na stropie wykonuje się warstwę spadkową z zaprawy mineralnej (spadek 2%). Na rynku jest wielu producentów zapraw mineralnych, które można użyć do wykonania spadku. Następnie na warstwie ze spadkiem stosujemy GRUNT BITUMICZNY a po jego wyschnięciu hydroizolację ISODAMM 2K. Kolejna warstwa to termoizolacja z np. XPS (polistyren ekstrudowany), folia budowlana (folia nie stanowi izolacji – to warstwa poślizgowa pod wylewką). Potem jest wylewka samonośna o grubości ok. 4,5 cm, potem izolacja podpłytkowa FOLIA DO TARASÓW I BALKONÓW lub FLEXO-Taras 2K, potem KLEJ DO TARASÓW i FLEXO-Fuga. Całkowita grubość wszystkich warstw to minimum ok. 16-18 cm. Oczywiście w narożnikach i w miejscu dylatacji stosujemy TAŚMĘ USZCZELNIAJĄCĄ.

Tak wygląda systemowe rozwiązanie tarasu z wykończeniem okładziną ceramiczną. Przy wykonaniu wszystkich prac starannie i zgodnie z zaleceniami producenta mamy taras lub balkon na wiele lat. Główne przyczyny powstawania przecieków, odpadania płytek itd., to droga na skróty, wprowadzanie „własnych” technologii.   

Karty techniczne produktów są na naszej stronie www.ultrament.pl

W przypadku pytań telefon i adres E-mail są na naszej stronie.

Pozdrawiam

inż. Rafał JANKOWSKI

Zapowiada się nieciekawa pogoda a ja muszę wykonać izolację tarasu. Jakiego materiału użyć?

FLEXO Taras 2K. jest to izolacja dwukomponentowa, która po upływie ok. 2 godz, odporna jest na lekki opad deszczu.  

Przy pomocy którego produktu można przyklejać płyty termoizolacyjne do zaizolowanego fundamentu?

Odpowiednim materiałem jest Isodämm 2K /szybki/ 

Jakie są różnice między Płytą budowlaną Ultrament a płytą gipsowo-kartonową?

Płyta budowlana jest : lekka, prosta w obróbce, termoizolująca, do stosowania w pomieszczeniach wilgotnych, wodoodporna, do stosowania wewnątrz i na zewnątrz, może być stosowana na podłogi.

Jaką odporność na temperaturę posiada Płyta budowlana ?

Maksymalna temperatura to 75°C.

W jaki sposób obudować wannę półokrągłą?

Najlepszym materiałem będzie Elastyczna płyta budowlana, którą możemy swobodnie kształtować różne łuki i zaokrąglenia. 

Jaki grunt można zastosować pod papy termozgrzewalne?

Pod papy termozgrzewalne można użyć Grunt bitumiczny rozcieńczony z wodą w proporcji 1:5 do 1:6

Czy izolację bitumiczną Isodämm 2K można nakładać w jednej warstwie / w jednym przejściu roboczym?

Nie. W celu uniknięcia nieszczelności zawsze zalecane jest wykonywanie każdej izolacji w minimum dwóch przejściach roboczych (warstwach).

Jaka jest różnica między bitumem i smołą?

Bitum jest wytwarzany z ropy naftowej, a smoła wywarzana jest w procesie odgazowania węgla, łupków bitumicznych lub drewna.  Zastosowanie smoły jest ograniczane z powodu obecności istotnych stężeń składników rakotwórczych, a same smoły surowe (poza drzewną) również są sklasyfikowane jako rakotwórcze. Bitumy nie zawierają związków rakotwórczych. Oba materiały nie tolerują się wzajemnie.