Wyroby z klinkieru i kamienia naturalnego

Tradycyjnie klinkier jest materiałem budowlanym służącym do wykonywania różnych elementów budynku oraz ogrodzeń. Wykorzystuje się go również w budownictwie drogowym. Jest tworzywem ceramicznym powstałym w wyniku wypalania glin. Jego właściwości są uzależnione od zawartości tlenku wapniowego występującego w glinie. Cegła wykonana z tego materiału wyglądem przypomina tradycyjną cegłę, ale jest od niej dużo trwalsza i wykazuje się lepszą odpornością na wilgoć oraz wytrzymałością na ściskanie i działanie promieni słonecznych.

Zastosowanie:

  • Ściany budynków
  • Kominy
  • Sieci kanalizacyjne
  • Drogi, parkingi, place
  • Płytki posadzkowe, podokienne, licowanie ścian.


Ze względu na kontakt z wieloma szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, konserwacja i czyszczenie klinkieru wymaga odpowiedniego podejścia i użycia odpowiednich środków. Na rynku dostępnych jest wiele materiałów do oczyszczania klinkieru z zabrudzeń, nalotów i wykwitów. Specjalne oleje pielęgnują ten materiał od wewnątrz, natomiast na zewnątrz intensyfikują jego kolor i powodują, że jest odporny na wnikanie brudu i szkodliwe działanie niskich temperatur oraz wody.
Twoja przeglądarka nie obsługuje Adobe Flash.

Kliknij tutaj i pobierz dokument PDF aby zobaczyć miejsca przeznaczenia produktów Ultrament w wybranej sekcji zastosowań.


Wyroby z klinkieru i kamienia naturalnego